THE DEFINITIVE GUIDE TO INIEKCJE DOSZKLISTKOWE

The Definitive Guide to iniekcje doszklistkowe

The Definitive Guide to iniekcje doszklistkowe

Blog Article

Lucentis dostępny jest wyłącznie na receptę a jego injekcje muszą być przeprowadzane przez wykwalifikowanego lekarza okulistę, posiadającego doświadczenie w wykonywaniu wstrzykiwań do ciała szklistego.

Leczenie jest niezwykle skuteczne i pozwala na zachowanie wzroku nawet bardzo chorym pacjentom. Jego główną wadą jest jednak to, że na obecnym etapie wiedzy nie ma leku, który działa “raz na zawsze”. Zastrzyki w oko trzeba powtarzać.

Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Materiały zamieszczone w serwisie Kliniki.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie.

Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD): szczególnie w jego wilgotnej formie, gdzie dochodzi do nieprawidłowego wzrostu naczyń krwionośnych w siatkówce.

Ich objawem jest występowanie szarej lub czarnej plamy w centralnym polu widzenia pacjenta. Rozwój patologicznych naczyń krwionośnych pod siatkówką związany jest prawdopodobnie z genetycznie zwiększoną aktywnością czynnika VEGF (

Do leczenia chorób związanych z nieprawidłowościami we wzroście naczyń krwionośnych wykorzystuje się preparaty anty–VEGF. click here Skrótem tym określa się czynnik wzrostu nieprawidłowych naczyń krwionośnych, a jego poziom jest zbyt wysoki u osób chorujących na AMD. Stosowanie preparatów anty–VEGF blokuje 10 czynnik na zawsze.

The purpose of the paper should be to assessment The existing status of this cure for macular edema as a consequence of diabetic maculopathy, central retinal vein occlusion and submit-cataract surgical treatment and the outcome of new multicenter scientific trials are quoted.

leczenie zaburzeń widzenia spowodowanych neowaskularyzacją podsiatkówkową wtórną do patologicznej krótkowzroczności – Lucentis

Przed przystąpieniem do terapii należy jednak wykonać szereg badań. Pacjent zostaje skierowany na wykonanie badania okulistycznego z oceną ostrości wzroku, badania OCT, czyli optycznej koherencyjnej tomografii, a także fotografii dna oka oraz angiografii fluorosceinowej lub angio–OCT. Dopiero po otrzymaniu wyników i ich interpretacji przez lekarza pacjent może przystąpić do leczenia.

– postać wysiękowa – związana jest z występowaniem podsiatkówkowej błony neowaskularnej. Przebieg choroby jest gwałtowny, co zwykle łączy się z nagłym, głębokim ubytkiem widzenia centralnego.

Iniekcja doszklistkowa to podanie leku poprzez zastrzyk w oko. Zabieg polega na wprowadzeniu do wnętrza gałki ocznej substancji czynnej, która skutecznie radzi sobie ze schorzeniami takimi jak:

Stosunkowo niedawno triamcynolon (np. preparat Kenalog koncernu Bristol-Myers Squibb) znalazł zastosowanie także w okulistyce, gdzie jest aplikowany okołogałkowo lub doszklistkowo w leczeniu stanów zapalnych siatkówki, obrzęku plamki w cukrzycy oraz wysiękowym AMD.

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania iniekcji do gałki ocznej jest zakażenie bakteryjne powierzchni oka. Istnieje wtedy ryzyko wprowadzenia zakażenia do środka oka co może być niebezpieczne. Niektórzy lekarze uważają, że nie należy podawać zastrzyków krótko po udarze czy zawale mięśnia sercowego i warto odczekać 6 miesięcy od ich wystąpienia, istnieje bowiem ryzyko kolejnego udaru czy zawału serca.

Report this page